Podróż za 2 uśmiechy

Afrykańska przygoda w Teatrze Miniatura - opinia tatusiów

Afrykańska przygoda w Teatrze Miniatura - opinia tatusiów

Witajcie Frajdowicze. Ten post zacznę od zupełnie innego teamtu. Polska ma cztery złote medale! W naszym Frajdowym domu wszyscy sie niezmiernie cieszymy!

A o czym będzie dziś? O kolorowym przedstawieniu Afrykańska przygoda w Teatrze Miniatura dla dzieci w wieku od 1 do 4 lat. Ja niestety nie miałam okazji widzieć tego spektaklu, ale moja najmłodsza roczna córeczka wybrała się do teatru tydzień temu ze swoim tatą, wujkiem i małym kuzynem. Ten post będzie zatem niebywały, bo recenzję napisali dla mnie właśnie Ci dwaj wspaniali tatusiowie. Zapraszam do lektury. Smile

 

"Kolorowe i trochę abstrakcyjne przedstawienie dla najmłodszych dzieci , w którym piłki zamieniają się w słonie, poduszka w lwa, a lampa w żyrafę. Brak w nim jakiejkolwiek narracji, lecz sprawne operowanie rekwizytami oraz naśladowanie różnych dźwięków przez trójkę aktorów pozwala dzieciom na zrozumienie całej fabuły, jaką jest sen małego chłopca, który trzymając się balonika dolatuje do Afryki, a tam spotyka lokalne zwierzęta. 

Samo przedstawienie odbywa się małej salce, gdzie dzieci siedzą na poduszkach bardzo blisko całej „akcji”. Generalnie, jeżeli jest coś co potrafi zainteresować roczne dziecko przez 30 minut, do tego stopnia, aby zapomniało nawet mrugać, to „Afrykańska przygoda” jest właśnie czymś takim.
Polecam!"

 

"Jeśli szukacie dla swych pociech rozrywki na „wysokim poziomie” lub po prostu chcielibyście od najmłodszych lat (nawet od roku!) zapoznawać dzieci ze szczególną atmosferą panującą w teatrze, polecam Wam gorąco „miniaturowe przedstawienia” w teatrze Miniatura. Najmłodsze dzieci znajdą tam wszystko, co kochają najbardziej: inne dzieci, feerię kolorów, przyjazną dla ucha muzykę i dobrą zabawę (na żywo!). Przedstawienia odbywają się w małej sali teatru. Widownię stanowi podłoga wypełniona poduszkami, na której dzieci mogą usiąść wygodnie jak w domu. Dorośli mogą zająć miejsce obok nich lub wybrać zwykłe krzesła, których kilka znajduje się z boku sali. Nie ma właściwie dystansu pomiędzy sceną a widownią, co pozwala mieć najmłodszym wrażenie „uczestniczenia w bajce”. I sądząc po reakcjach niektórych dzieci, tak właśnie odczuwają dziejące się przed nimi przedstawienie. Inscenizacja Afrykańska przygoda to najkrócej mówiąc pełne przyjaznych barw i wesołych niespodzianek marzenie pewnego chłopca o poznaniu egzotycznych zwierząt. Troje aktorów na zmianę kieruje pacynką chłopca, zapoznając go z coraz to ciekawszymi obrazami, które przybierają postać słonia, żyrafy, krokodyla czy małpy, za każdym razem zaskakując tym młodą widownię. Wszystko oprawione jest przyjemną i odzwierciedlającą różne nastroje muzyką, zaś sama historia rozgrywa się w przeciągu jednego, bogatego w przygody dnia, który rozpoczyna i kończy gwiaździsta noc. Przedstawienie trwa ok. 30 minut, co pozwala najmłodszym (nawet najbardziej niecierpliwym) bez trudu je „wytrzymać”. Zaś na koniec wszystkie pociechy czeka nie lada niespodzianka – wejście na scenę i krótka zabawa z aktorami. Każdy uczestnik otrzymuje też publikację-broszurę z kolorowankami i skrótem inscenizacji. Osobiście nie dostrzegłem niezadowolonego malca, nie zauważyłem też, aby któraś z dziecięcych reakcji była negatywna czy nosiła oznaki znudzenia. Wręcz przeciwnie – to wspaniała zabawa teatr, która jednocześnie edukuje i daje ogromną ilość FRAJDY!"

 

Wydaje mi się, że opinie są wystarczająco zachęcające. Od siebie dodam tylko, że bardzo się cieszę, że Trójmiasto doczekało się takiej formy teatru dla tych mini mini (przynajmniej wcześnej się z czymś takim u nas nad morzem nie spotkałam). Kilka lat temu miałam okazję uczestniczyć w spektaklu dla takich maluszków wystawianym przez moje koleżanki w Poznaniu. Pamietam jak ja i moje malutkie wtedy dwie córeczki byłyśmy zachwycone. Teatr Atofri, bo tak się dokładnie nazywa, robi tam i nie tylko tam, bo już na całym świecie niezwykłą furorę.  Bo to teatr niezwykły. Oby więcej takich przedsięwzięć. 

Polecam!

Afrykańska przygoda

 Afrykańska pzygoda

Komentarze:
Dodaj swój komentarz
Nick / Imię
Treść komentarza
Stolica Polski
Nie dodano żadnego komentarza